Header Ads

Breaking News
recent

Samsung Galaxy S2 Bellek Dolu Hatası Nasıl Çözülür?

Samsung Galaxy S2 kullanıcısı iseniz kullanımınıza bağlı olarak yüksek ihtimalle bellek neredeyse dolu hatası almışsınızdır. Eğer cihazda çok yer kaplayan ve SD karta taşınamayan oyunlar ya da uygulamalar yüklemiyorsanız 2GB bellek bir süreliğine yetiyor. Fakat bir süre sonra SD kart kullanmanın bu cihazda şart olduğunu görüyorsunuz. Bu sayede cihazın belleğini arttırabiliyorsunuz.
Samsung Galaxy S2 akıllı telefonda zaten az olan belleğin büyük bir kısmını işletim sistemi ve Samsung uygulamaları kaplıyor. Bu cihaza son gelen Android işletim sistemi sürümü Anrdoid 4.1.2 oldu ve görünen o ki telefon daha yüksek bir sürüm almayacak. Samsung’un uygulamalarını devre dışı bırakabiliyorsunuz fakat kaldıramıyorsunuz. Uygulamaların ön belleğini silmek belleği biraz arttırsa da kalıcı bir çözüm değil. Clean Master gibi telefondaki gereksiz dosyaları bulan ve temizleyen uygulamalar da bu sorunu çözmüyor.
samsung galaxy s2 bellek neredeyse dolu_hatasi
Samsung Galaxy S2 Bellek Neredeyse Dolu Hatasının Çözümü
Şimdi bellek neredeyse dolu hatası için esas çözüme gelelim. Telefonun bu hatayı vermesinin nedeni zamanla fazla büyüyen logcat dosyaları. Bu yüzden çözüm olarak log dosyalarının silinmesi gerekiyor. Şimdi bunu nasıl yapacağınızı anlatacağız.
samsung galaxy s2 bellek neredeyse dolu
Öncelikle Samsung Galaxy S2 akıllı telefonunuzun arama bölümüne geliyorsunuz ve *#9900#tuşluyorsunuz. Hemen karşınıza Sys Dump adlı pencere geliyor. Burada çok sayıda seçenek göreceksiniz. Yapmanız gereken şey “Delete dumpstate/logcat” butonuna tıklamak. Karşınıza bir onay penceresi gelecek. Bunu onaylıyorsunuz ve biraz bekliyorsunuz. Bu sırada telefonun kendini yeniden başlatması gerekiyor. Fakat bazı cihazlar bunu yapmıyor ve ana sayfaya dönmüyor. Bu durumda ana sayfaya dönün ve cihazı siz yeniden başlatın. Sonra güncelleyemediğiniz uygulamaları güncellemeyi deneyin. Tekrar bellek neredeyse dolu hatası alırsanız logcat dosyalarını silme işlemini tekrarlayın ve cihazınızı yeniden başlatın. Sorun çözülecektir.
Kaynak: http://www.mobil13.com/samsung-galaxy-s2-bellek-dolu-hatasi-nasil-cozulur-6779.html
Blogger tarafından desteklenmektedir.