Header Ads

Breaking News
recent

Windows 10'dan 7 veya 8.1'e geri dönün!

Windows 10’dan herkes mutlu olacak diye bir şart yok. Yükseltmenizi yaptıktan sonra sistemi benimsememiş ya da eski sisteminizi özlemiş olabilirsiniz, bunun için geri dönmeniz mümkün. Microsoft, Windows 10 yükseltmelerinden memnun olmayanlar için Windows 10 içerisine eski sistemlerine geri dönebilmeleri için son derece kolay bir çözüm yerleştirmiş.

Ancak uyarmamız gerekiyor, bu çözüm "sadece Windows 7 ve 8.1 gibi var olan işletim sistemlerin" üzerine kurulan Windows 10 için geçerli. Format atıp, temiz kurulum yaparsanız tüm HDD’yi sileceğiniz için bu sistem çalışmayacaktır.
Windows 10’dan memnun kalmadıysanız, eski işletim sistemine dönmek için izleyeceğiniz yollar şöyle;
Geri dönüş işleminize başlamak için Windows 10 masaüstünde sağ altta (benim örnekte sağ üstte) bulunan "Hızlı İşlem Merkezini" açıp Tüm Ayarlar sekmesinden Güncelleştirme ve Güvenlik ikonunu seçin.
Windows 10’a Yükseldiniz Peki Nasıl Vazgeçeceksiniz, İşte Çözümü
Karşınıza çıkacak olan yeni pencereden önce "Kurtarma" seçeneğini seçin ve oradan Önceki Sürüme Geri Dön başlığı altında bulunan Başlarken butonuna tıklayın.
Eski sisteme geri dönüş menüsü
Bu butona tıkladığınızda Microsoft bir anket yapabilmek için size bir soru soracak. Bu soruya aşağıda bulunan seçenekleri kullanarak mutlaka cevap verin. Daha sonra İleri seçeneğini tıklayın.
Downgrade sorusu ve cevapları
İleri seçeneğini tıkladıktan sonra Microsoft bu işlemi yaparken tecrübe edeceğiniz tüm aşamaların neler olduğu konusunda sizi son kez uyarıyor. Hala kararlıysanız ileri tuşuna basabilirsiniz.
Microsoft uyarısı
Downgradeadı verilen bir önceki eski sürüme dönüş işlemi, uzun ve son derece ağır bir işlem. Uzun süre beklemeye hazır olun. Bilgisayarınızın ve HDD bellek alanınızın durumuna göre bekleme süresideğişebiliyor. Bu yüzden kesin bir zaman veremiyoruz. Ancak maksimum 1 saati geçtiğini hatırlatalım.
Eski sisteme dönüş
Eski sisteminize hoş geldiniz. Şimdi her şeyi yeniden kurmaya ve bilgisayarınızı düzenlemeye başlayabilirsiniz.

Kaynak: http://blog.tamindir.com/windows-10dan-tekrar-windows-81-ya-da-windows-7ye-nasil-geri-donus-yapilir_11404/
Blogger tarafından desteklenmektedir.